Read news in NepalBhasa text-- www.hamroschool.com BACK Kişiselleştirilmiş reklamlar için gizlilik seçenekleriniz | Twitter Yardımı

Kişiselleştirilmiş reklamlar için gizlilik denetimleriniz

Kişiselleştirilmiş reklamlar hakkında
 

İlgi alanına dayalı reklamlarla size daha faydalı ve ilgi çekici reklam içerikleri sunmak için reklam iş ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Örneğin reklam iş ortaklarımızın bizimle paylaştıkları bilgilerden bu amaçla yararlanabiliriz. Böylece Twitter Reklamları'nı sizin için daha faydalı hale getirmeyi umuyoruz.

Sistemin işleyişiyle ilgili bir örneği inceleyelim. Bir çiçekçi dükkanının Twitter'da Sevgililer Günü'ne özel bir ürünün reklamını yapmak istediğini varsayalım. Bu çiçekçi, reklamlarını, bültenlerine abone olan çiçek meraklılarına göstermeyi tercih ediyor. Mağaza, özel teklifini Twitter kullanan kişilere ulaştırmak için e-posta listesindeki adresleri bizimle paylaşabilir. Biz de Sevgililer Günü kampanyasına ilişkin Sponsorlu Tweeti bu kişilere Twitter platformunda göstermek için bu adresleri kullanıcılarımızın hesaplarıyla ilişkilendirdikleri e-postaların listesiyle eşleştiririz.

Bir kullanıcının çiçekçinin web sitesini ziyaret etmesi de bir yöntem olarak kullanılabilir. Bu durumda Twitter, mağaza web sitesinde uygulanan teknolojilere bağlı olarak, pikseller ve benzer teknolojiler aracılığıyla mağaza sahibinin Twitter yoluyla reklam yayınlamasına ve bu ziyaretçilere Sevgililer Günü teklifiyle erişmesine olanak tanıyan bilgiler toplayabilir. Kullandığımız pikseller ve benzer teknolojiler hakkında daha fazla bilgi için Çerez Politikamıza göz atın. 

Twitter pazarlama hakkında
 

Twitter, reklamverenlerin Twitter platformundaki hedef kitlelerine ulaşmalarına yardım etmenin yanı sıra Twitter hizmetlerini ilgi alanına dayalı reklamlar yayınlamayı kapsayacak şekilde pazarlamaları için Google'ın da içinde bulunduğu üçüncü taraf reklam iş ortaklarıyla da iş birliği yapmaktadır. Bu iş ortakları Twitter reklamverenleri adına da reklam yayınlayabilir. Aşağıda açıklanan gizlilik seçenekleri Twitter tarafından yayınlanan ilgi alanına dayalı reklamlar için geçerlidir; bunlar, Twitter adına olanlar da dahil olmak üzere, diğer şirketler tarafından yayınlanan reklamlar için geçerli değildir. optout.aboutads.info ve www.networkadvertising.org/choices sayfalarında, diğer şirketlerden ilgi alanına dayalı reklamlar almamayı tercih etmek hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Web'deyseniz Google'ın kapsam dışında kalma tarayıcı eklentisini yükleyerek de Google Analytics'i kapsam dışı bırakabilir, Google Reklam Ayarları'nı kullanarak ilgi alanına dayalı Google reklamlarını kapatabilirsiniz.
 

Gizlilik seçeneklerim nelerdir?

Twitter uygulamasının size Twitter üzerinde ve diğer sitelerde ilgi alanlarına dayalı reklamlar göstermek için Twitter platformunda ve dışında ortaklarımızın platformlarındaki diğer çevrimiçi etkinliklerinizi birleştirmesini istemiyorsanız bu özelliği kapatmanın çeşitli yolları vardır:

  • Twitter ayarlarınızı kullanarak Reklam tercihleri ayarlarınıza gidin ve Kişiselleştirilmiş reklamlar ayarını devre dışı bırakın.
  • Web'deyseniz mevcut tarayıcınızda Twitter'ın ilgi alanlarına dayalı reklamlarını görmeme yönünde tercih belirtmek için optout.aboutads.info adresinden Digital Advertising Alliance'ın tüketici seçim aracını ziyaret edebilirsiniz.
     

Yalnızca iOS 13 ve önceki sürümlerde Twitter'ın size mevcut mobil cihazınızdaki iOS İçin Twitter'da ilgi alanına dayalı reklamlar göstermesini istemiyorsanız iOS telefonunuzun ayarlarında "Reklam Takibini Sınırla" ayarını etkinleştirebilirsiniz (kesin talimatlar, farklı iOS sürümlerine göre değişiklik gösterebilir). Yalnızca iOS 14 ve sonraki sürümlerde Twitter uygulamasının iOS Reklam Tanımlayıcınıza erişmesini istemiyorsanız iOS ayarlarınızda "Uygulamaların İzleme Talebinde Bulunmasına İzin Ver" ayarını devre dışı bırakabilirsiniz (kesin talimatlar, farklı iOS sürümlerine göre değişiklik gösterebilir). Twitter uygulamasının size, mevcut mobil cihazınızdaki Android için Twitter uygulamasında ilgi alanına dayalı reklamlar göstermesini istemiyorsanız Android telefonunuzun ayarlarında “Reklam Kişiselleştirmeyi devre dışı bırak” ayarını etkinleştirebilirsiniz.

Not: Twitter hesabınız için web ayarlarını görüntülemek veya değiştirmek istiyorsanız lütfen giriş yaptığınızı doğrulayın. Twitter ayarlarınızı web tarayıcınızdan çıkış yapmış haldeyken değiştirdiğinizde, yalnızca o tarayıcının Twitter uygulamasına giriş yapmadığınız durumdaki davranışları etkilenir.

Twitter uygulamasında ilgi alanlarına dayalı reklamları görmemeyi tercih etmek, Twitter reklamlarını hiç görmeyeceğiniz anlamına gelmez. Örneğin Tweetleriniz, takip ettikleriniz, kullandığınız telefonun türü, konumunuz ve Twitter uygulamasında tıkladığınız bağlantıları kapsayan diğer bilgiler baz alınarak kişiselleştirilen reklamları Twitter uygulamasında hâlâ görebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın